Od lat pomagamy Państwu Młodym w dobraniu idealnego wina na ten ważny dzień. Mamy w ofercie ponad 400 gatunków win i potrafimy wybrać takie pozycje, które spełnią wszystkie oczekiwania. Poniżej zebraliśmy kilka najważniejszych informacji i praktycznych wskazówek związanych z wyborem wina na wesele.

 

Jakie wino na wesele?

Zazwyczaj stawiamy na wina wytrawne, ale unikamy win ciężkich, z mocnymi garbnikami czy też wysoką kwasowością. Na weselu będziemy mieć wielu gości - chcemy, żeby wina były przyjemne dla wszystkich. Pamiętajmy o tym, że wina będą dodatkiem do potraw - chcemy żeby dobrze współgrały z daniami, ale ich nie dominowały. Stawiamy na pozycje łagodne i dobrze zrównoważone. Jeśli zależy Wam na słodszych winach, zadbajcie o to, by nie były jedynymi pozycjami z waszego winnego menu. Wina słodkie dobrze łączą się z deserami, ale do innych dań weselnych prawdopodobnie nie będą pasować.

 

Wino na wesele - cena

Proponujemy wina w cenie od 20,00 do 50,00 zł - w tym przedziale na ogół mieszczą się wina, które sprzedajemy na wesela. Oczywiście mamy wina i tańsze, i droższe – zawsze uwzględniamy indywidualne sugestie.

 

Ile wina kupić na wesele?

Zazwyczaj Młodzi wybierają dwa gatunki wina - jedno białe i jedno czerwone - najczęściej od jednej producenta. Oczywiście dodatkowo, na powitanie, wino musujące do wzniesienia pierwszego toastu.

Przy szacowaniu ilości przyjmuje się 1 butelkę wina na parę gości. Jest to bardzo orientacyjne wyliczenie, ale pomaga we wstępnym określeniu zapotrzebowania. Znając preferencje naszych gości możemy podjąć próbę dokładniejszego określenia liczby butelek. Zazwyczaj jednak nie przewidzimy wszystkiego, dlatego lepiej zaopatrzyć się w większą ilość i mieć spokojną głowę.

 

Co jeżeli po weselu zostanie mi wino?

Wiemy, ile zmartwień dostarcza planowanie wesela. W tej kwestii możemy Was odciążyć - jeśli zostanie Wam wino po weselu i ewentualnych poprawinach - możecie je zwrócić. Zależy nam tylko, żeby były to pełne kartony (zazwyczaj karton mieści 6 butelek). Ułatwi to kwestie związane z transportem (zwłaszcza, jeśli wesele odbywa się poza Łodzią i trzeba będzie wysyłać butelki firmą kurierską).

Chyba że nasze wina zasmakują Wam tak bardzo, że postanowicie je zostawić dla siebie! Często Para Młoda zostawia sobie kilka butelek, żeby później otworzyć je w mniejszym gronie i powspominać miłe chwile. Decyzja należy do Was!

 

O czym pamiętać wybierając wino na wesele?

Często Państwo Młodzi kupują tyle samo białego i czerwonego wina, nie zastanawiając się nad tym zbyt długo. I tutaj bywają niespodzianki, kiedy w trakcie wesela okazuje się, że goście piją wyłącznie wino białe, a czerwonego wcale nie ubywa! Kilka czynników może na to wpływać - indywidualne preferencje, lepsza jakość jednego z win, ale co ciekawe decydującym czynnikiem może być też… pogoda! W upalne dni goście chętniej sięgną po dobrze schłodzone Sauvignon Blanc niż Merlota w temperaturze pokojowej. Weźmy to pod uwagę w dobieraniu ilości i nie dajmy się zaskoczyć takim sytuacjom!

 

Masz więcej pytań? Napisz lub zadzwoń - zawsze chętnie pomożemy!


 

OFERTA WESELNA

Określcie orientacyjne zapotrzebowanie na wino i zobaczcie, co możemy Wam zaproponować!

 

Od 30 butelek:

 • pomoc w dobraniu wina do budżetu oraz preferencji

 • 5% rabatu przy zakupie od 30 butelek

 • możliwość zwrotu nieotwartych kartonów

 

Od 50 butelek:

 • pomoc w dobraniu wina do budżetu oraz preferencji

 • 10 % rabatu przy zakupie powyżej 50 butelek

 • możliwość zwrotu nieotwartych kartonów

 • darmowa dostawa

 • 2 bezpłatne próbki (cena win odejmowana od ostatecznego zamówienia)

 

Od 100 butelek:

 • pomoc w dobraniu wina do budżetu oraz preferencji

 • 12% rabatu przy zakupie powyżej 100 butelek

 • możliwość zwrotu nieotwartych kartonów

 • darmowa dostawa

 • 4 bezpłatne próbki (cena win odejmowana od ostatecznego zamówienia)


Wszystkie wina z naszej oferty dostępne są w naszym sklepie specjalistycznym w Łodzi (ul. Sienkiewicza 39). Na miejscu można obejrzeć wszystkie etykiety i uzyskać fachową pomoc. 

Wino można też wybrać samodzielnie i zakupić próbki z bezpłatnym dowozem na terenie Łodzi i Warszawy. Zawsze jednak zachęcamy do kontaktu z nami - mamy 25 lat doświadczenia w branży i chcemy się nim dzielić!