Jest jeden, niekwestionowany lider popularności jeśli chodzi o wina musujące w ostatnich latach i jest nim… Prosecco! Uwielbiany jako aperitif, uwielbiany jako baza pod kolorowe i orzeźwiające drinki. Prosecco możemy spotkać w osiedlowych sklepach, a pomarańczowy Aperol Spritz serwuje już chyba każda kawiarnia! Czy popularność Prosecco może być jeszcze większa? Wygląda na to, że tak! Powstało bowiem… różowe Prosecco!

Nowa apelacja

Pod koniec 2020 roku zatwierdzono we Włoszech nową apelację – DOC Prosecco Rose. Bazą dla wina z nowej apelacji jest również szczep Glera (podobnie jak w przypadku klasycznej wersji tego wina musującego). Dopuszczone jest jednak użycie od 10 do 15% czerwonego szczepu Pinot Noir. Dzięki barwnikom ze skórek Pinot Noir, wino zyskuje przepiękny, jasnoróżowy kolor.

Różowe Prosecco już teraz cieszy się ogromną popularnością, choć sezon na schłodzone wina musujące dopiero się zaczyna. Delikatny smak, orzeźwiające bąbelki, a teraz jeszcze – wyjątkowy kolor! To zdecydowanie będzie przebój nadchodzącego lata!

Spróbuj różowego Prosecco!

Różowego Prosecco nie mogło zabraknąć w naszej ofercie. Poniżej nowość od Vini Tonon (producenta znanego Villa Teresa Prosecco):

Czym różni się Prosecco Rose od zwykłego Prosecco?

Prosecco Rose różni się od Prosecco dodatkiem czerwonego szczepu Pinot Noir. Dzięki barwnikom ze skórki Pinot Noir, Prosecco Rose nabiera pięknego, różowego koloru i jest intensywniejsze w smaku.


Z jakich szczepów powstaje różowe Prosecco?

Różowe Prosecco powstaje ze szczepów Glera i Pinot Noir. Ten drugi może być użyty w nieznacznej ilości (10-15%).

Inne wpisy o winie:

  • Wina 0%
    Wina 0% oraz inne produkty dealkoholizowane budzą wiele kontrowersji. Niektórzy nieustannie porównują je do tradycyjnych odpowiedników i wciąż patrzą na
  • Wszystko o temperaturze wina
    Dlaczego różne wina serwuje się w różnej temperaturze? Czy wina trzeba schładzać? Jak przechowywać wina zamknięte i te po otwarciu?
  • Wina beczkowane – o winach starzonych w beczkach
    Jedną z podstawowych informacji o procesie produkcji wina jest informacja o jego starzeniu w beczce. Dlaczego ta informacja jest tak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *