Otwieracie Państwo kawiarnie? A może prowadzicie lokal już od jakieś czasu, jednak postanowiliście rozszerzyć swoją ofertę o wina dla kawiarni? Jesteście Państwo w dobrym miejscu.  

 

Specyfika kawiarni w zakresie sprzedaży win

W zakresie sprzedaży win kawiarnie mają swoją specyfikę i różnią się od innych lokali gastronomicznych. Podstawową różnicą będzie rodzaj serwowanego jedzenia, a co z tym idzie – wybór odpowiedniego wina. W przeciwieństwie do restauracji, większość kawiarni nastawiona jest głównie na serwowanie ciast i drobnych przekąsek. Rzadziej będziemy polecać ciężkie czerwone wina czy szampany, częściej wina będące idealne jako aperitif. Przede wszystkim wina dla kawiarni powinny być lekkie i przyjemne do picia. Rekomendujemy lekkie wina musujące i wina spokojne z niewielką zawartością cukru resztkowego.

Słodkie wina dla kawiarni

Jeśli Państwa kawiarnia serwuje ciasta i desery, potrzebujecie do swojej oferty wprowadzić wina, które będą najlepiej podkreślać ich smak. Wina do słodkich tart, ciast czy tortów oczywiście muszą być słodkie. Podstawowa zasada łączenia win ze słodyczami mówi o tym, żeby wino zawsze było odrobinę słodsze od deseru. I tak – od klasycznego słodkiego Moscatel (hiszpański Azul Mujer), przez mocne i miodowe wina z Samos (np. Samos Vin Doux), aż po pozycje dla prawdziwych koneserów win słodkich: subtelny Sauternes (R de Romer) czy mocne, beczkowane Samosy z najwyższej półki (Samos Anthemis lub Samos Nectar).

Słodkie i czerwone

A może coś mniej typowego, czyli wino słodkie, ale czerwone. Naszym absolutnym zwycięzcą tej kategorii jest słodkie Primitivo (Lumi Dolce). Najbardziej popularne czerwone wino, w bardzo niespotykanej odsłonie. Standardowo spotykane Primitvo jest wytrawne (choć często posiada odrobinę cukru resztkowego), a pozycja którą proponujemy jest słodka. Tym winem zachwycicie Państwo swoich Klientów!

Prosecco w kawiarni – pozycja obowiązkowa!

Bez względu na rodzaj serwowanego jedzenia, godziny otwarcia i specyfikę miejsca, jedno jest pewne – w ofercie musi być Prosecco. Prosecco jest najmodniejszym winem musującym wielu ostatnich sezonów. To na jego bazie może powstać wiele szalenie popularnych drinków, a promocje z Prosecco w roli głównej przyciągną do Państwa klientów z całego miasta. Prosecco będzie doskonałe jako aperitif, a śniadanie z lampką Prosecco w cenie to coś, co wszyscy klienci kochają! Jaki jest problem z Prosecco w gastronomii? Zazwyczaj Klienci chcą zamówić jeden kieliszek, a do tego trzeba otworzyć całą butelkę. Później otwartą butelkę trzeba szybko zużyć, żeby nie uleciały bąbelki. Na ten problem mamy doskonałe rozwiązanie – Prosecco Villa Teresa z zamknięciem patentowym! Charakterystyczne zamknięcie, które pozwala szczelnie domknąć butelkę po każdym nalaniu wina do kieliszka. Genialne rozwiązanie dla gastronomii, a do tego – rewelacyjne Prosecco!

Jeszcze jedna rzecz w tym temacie – nie dajcie się Państwo skusić na tzw. “Prosecco z kija”. To wcale nie jest Prosecco! Użycie tej nazwy dla napoju serwowanego z nalewaka jest zakazane przez prawo apelacji. Innymi słowy, serwowane “Prosecco z kija” to zwykłe wino musujące niemające praw do nazwy Prosecco. Krótko mówiąc – wino musujące w cenie Prosecco.

Coś dla każdego

W Państwa ofercie powinny się znaleźć nie tylko nietuzinkowe pozycje dla smakoszy. Potrzebujecie Państwu także kilku win w dobrych cenach, łagodnych i uniwersalnych – propozycje na każde podniebienie. Jeśli chodzi o wytrawne wina dla kawiarni, polecamy przede wszystkim wina Alaja – do wyboru trzy kolory w tej samej cenie (Alaja Tinto, Alaja Rosado, Alaja Bianco). Z pozycji półwytrawnych region La Mancha (Volantis Merlot i Volantis Sauvigon Blanc). Te pięć win to podstawa!

Wina bezalkoholowe dla kawiarni

Na koniec propozycja, którą zaskarbicie Państwo przychylność kierowców, sportowców, kobiet w ciąży i matek karmiących. Mowa oczywiście o winach bezalkoholowych. Na początek polecamy ZERO White. Wraz ze wzrostem zainteresowania produktami bezalkoholowymi, będziecie Państwo mogli, oprócz białego, wprowadzić do sprzedaży także wino czerwone (Zero Red), a na specjalne okazje także bezalkoholowe wino musujące (Las Costas)  

Kontakt z nami:

Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania prosimy o kontakt

Jeśli chcecie Państwo otrzymać cennik win dla kawiarni, prosimy o wiadomość na adres folwark@folwark.pl o treści “cennik win dla kawiarni” a w treści informacje o Państwa lokalizacji oraz posiadaniu zezwolenia na sprzedaż alkoholu. 

Mamy ponad 30 lat doświadczenia w branży i chcemy się nim dzielić!  

DOSTAWA

Dostawa win dla kawiarni – Łódź

Zarówno nasze biuro, jak i magazyn znajdują się w Łodzi, co bardzo ułatwia współpracę z punktami na terenie naszego województwa ze względu na:

– bardzo szybką realizację zamówień

– brak minimum logistycznego

– bezpłatną dostawę win

Wszystkie pozycje z naszej oferty możecie Państwo zobaczyć na półkach w naszym sklepie Wina i Szampany w centrum Łodzi (ul. Sienkiewicza 39). Zachęcamy do tego, ponieważ jest to znacznie przyjemniejsze niż zapoznawanie się z elektronicznym katalogiem lub papierowym cennikiem. Dodatkowo, osobiście udzielimy wielu dodatkowych informacji o najlepszych winach dla kawiarni i doradzimy przy wyborze.

Dostawa win dla kawiarni – Warszawa

Od samego początku działalności naszej firmy posiadamy partnerów na terenie Warszawy. Od lat dostarczamy wina do kawiarni, lokali gastronomicznych oraz sklepów specjalistycznych na terenie całego województwa mazowieckiego, dlatego regularnie zaopatrujemy te punkty. Nasi kierowcy dostarczają wina do Warszawy 2 razy w tygodniu – we wtorki i czwartki. 

Bezpłatna dostawa obowiązuje na terenie całej Warszawy – bez jakiegokolwiek minimum logistycznego. 

Dostawa win dla kawiarni – Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk

Współpracujemy z punktami we wszystkich największych miastach w Polsce – na Pomorzu (Trójmiasto), Wielkopolsce (Poznań), Małopolsce (Kraków), w województwie dolnośląskim (Wrocław). Nasi kierowcy również dostarczają wina do tych miast, jednak częstotliwość dostaw uzależniona jest od zamówień z danego województwa. W przypadku mniejszej liczby zamówień, wina wysyłamy kurierem, a czas oczekiwania na dostawę wynosi maksymalnie 3 dni robocze.

Dostawa win dla kawiarni w dowolnym miejscu w Polsce

Bez względu na kierunek naszych regularnych dostaw, zrealizujemy każde Państwa zamówienie. Nawet jeśli nasi kierowcy nie mają Państwa miasta na swojej trasie, nie stanowi to żadnego problemu w realizacji zamówień. Każde, nawet najmniejsze zamówienie, możemy wysłać kurierem, tak by wybrane przez Państwa wino zostało dostarczone do Państwa w najkrótszym możliwym czasie.