Przez ponad 30 lat działalności w branży winiarskiej, zdobyliśmy doświadczenie niezbędne do ułożenia idealnej karty win dla różnych typów gastronomii. Z uwagi na to, że bardzo duża część naszej oferty to wina włoskie, z powodzeniem dobieramy wina dla lokali opartych o włoską kuchnię.

Wina na kieliszki dla pizzerii

Prosecco i Aperol Spritz

Tych pozycji nikomu nie trzeba reklamować. Absolutny „must-have” w każdej restauracji, szczególnie włoskiej. Nasze Prosecco Villa Teresa doskonale sprawdzi się jako Prosecco na kieliszki – jego charakterystyczne zamknięcie patentowe ułatwia uszczelnianie butelki po każdorazowym nalaniu do kieliszka. A dla najbardziej wymagających gości proponujemy Prosecco Millesimato – produkowane z najlepszych winogron z całego zbioru w danym roczniku.

Idealne jako aperitif, do serwowania jeszcze przed jakimkolwiek daniem. W trakcie oczekiwania na jedzenie, goście mogą się odprężyć z kieliszkiem czegoś delikatnego. Szczególnie polecamy wina z północy Włoch, które zawierają kilka gramów cukru resztkowego – sprawia on, że wino będzie idealne do picia samodzielnie. Latem większość gości z pewnością pokusi się o dobrze schłodzone wino białe, zimą – stawiamy na czerwienie.

Wino do pizzy i makaronów

Włoskie dania na bazie czerwonych sosów uwielbiają towarzystwo włoskiego Merlota! Delikatna słodycz sosu doskonale komponuje się z cukrem resztkowym proponowanych przez nas win.

Chianti – toskańska klasyka

We włoskiej pizzerii nie może zabraknąć toskańskiego klasyka jakim jest Chianti. Wino tradycyjnie sprzedawane w charakterystycznej plecionce (fiasco), samym wyglądem przyciągnie wzrok klientów i nada wyjątkowego toskańskiego klimatu lokalowi. Jest też idealnym towarzyszem bardzo wielu włoskich dań. Podstawowa wersja również sprawdzi się doskonale do pizzy i delikatnych makaronów, ale Chianti Classico Riserva udźwignie także pełne dania główne na bazie czerwonego i białego mięsa.

Kontakt z nami:

Jeśli macie Państwo jakiekolwiek zachęcamy do bezpośredniego kontaktu

Jeśli chcecie Państwo otrzymać cennik win dla pizzerii, prosimy o wiadomość na adres folwark@folwark.pl o treści “cennik win dla pizzerii” a w treści informacje o Państwa lokalizacji oraz aktualnym zezwoleniu na obrót alkoholem. 

Mamy ponad 30 lat doświadczenia w branży i chcemy się nim dzielić!