Zainteresowanie napojami bezalkoholowymi rośnie z roku na rok. O ile piwa bezalkoholowe funkcjonują już na porządku dziennym i można je dostać w każdym supermarkecie, z winami bez alkoholu jest różnie. Nie ulega jednak wątpliwości, że i one zyskują coraz większą popularność.

Prawdopodobnie największym zainteresowaniem wina bezalkoholowe cieszą się wśród kobiet w ciąży, ale także wśród kierowców, sportowców, osób na diecie lub rezygnujących z alkoholu z przyczyn zdrowotnych lub religijnych. Zwłaszcza pod koniec roku gwałtownie rośnie sprzedaż musujących win bezalkoholowych, dzięki którym niepijący mogą także hucznie witać Nowy Rok.

Czy wino bezalkoholowe to po prostu sok winogronowy?

Oczywiście, można spotkać w sprzedaży zabutelkowany sok, jednak taki produkt nie będzie winem bezalkoholowym. Wino bezalkoholowe musi najpierw przejść tradycyjną fermentację, a dopiero później przejść proces dealkoholizacji – czyli usunięcia alkoholu.

Hiszpańskie wina bezalkoholowe

W przypadku naszych hiszpańskich win bezalkoholowych, proces dealkoholizacji następuje z wykorzystaniem metody wirujących stożków. Nasze hiszpańskie wina ZERO produkowane są poprzez usunięcie alkoholu z wysokiej jakości wina – tuż przed zabutelkowaniem. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej i unikalnej metody wirujących stożków, końcowy produkt zachowuje walory smakowe i zapachowe charakterystyczne dla swojego szczepu (Tempranillo dla wina czerwonego, Verdejo – dla wina białego).

Wina 0,0% alkoholu

Wszystkie nasze hiszpańskie wina bezalkoholowe zawierają 0,0% alkoholu. Dzięki temu mogą być spożywane przez kobiety w ciąży, kierowców, sportowców, osoby na diecie (wina bezalkoholowe mają znacznie mniej kalorii niż tradycyjne) oraz wszystkich, którzy chcą cieszyć się doskonałym smakiem wina bez procentów.

Niemieckie wina bezalkoholowe

W związku z ogromnym zainteresowaniem winami bezalkoholowymi wprowadziliśmy kolejne, bardzo ciekawe pozycje do naszej oferty. Są to wyjątkowe niemieckie wina bezalkoholowe marki SOMEE. Wina SOMEE produkowane są z wykorzystaniem metody destylacji próżniowej. Są niezwykle aromatyczne, a zawarty w nich cukier resztkowy sprawia, że są niezwykle przyjemne do picia.

 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Somée Grzaniec Bezalkoholowy

KRAJ: Niemcy
KOLOR: czerwony
RODZAJ:  bezalkoholowe, słodkie

Bezalkoholowy grzaniec „Winter Edition” od Somee – bezalkoholowe „grzane wino” zapewni Ci ciepło przez całą zimę. Dzięki tradycyjnym przyprawom złożonym z ziół, cynamonu, anyżu i kardamonu jest niezwykle aromatyczne i przyjemne do picia. Bezalkoholowym „grzanym winem” najlepiej delektować się po podgrzaniu w gronie najbliższych osób. W chłodne dni ten bezalkoholowy grzany poncz nie tylko rozgrzeje, ale także sprawi dużo radości.

Somée Merlot Rosé wino bezalkoholowe

KRAJ: Niemcy
KOLOR: różowe
RODZAJ:  bezalkoholowe, półwytrawne

Somee Merlot Rose to różowe wino bezalkoholowe wyprodukowane w 100% ze szczepu Merlot. Jasnoróżowy kolor z fioletowymi refleksami. Bujne aromaty z wyraźnie określoną, typową dla odmiany nutą (wyczuwalne maliny i inne czerwone owoce).  Harmonijnie owocowa słodycz.  To bezalkoholowe wino różowe jest idealnym towarzyszem wielu pikantnych potraw, idealne np. do delikatnych mięs, ryb i warzyw. Wspaniale sprawdzi się razem z daniami nowoczesnej kuchni BBQ lub klasycznie – z włoskim makaronem. Doskonałe również do dań kuchni azjatyckiej.  Jest to doskonały napój na wiele okazji, którym – być może z powodów osobistych – nie powinny towarzyszyć napoje alkoholowe. Podawaj dobrze schłodzone.

Somée Riesling wino bezalkoholowe

KRAJ: Niemcy
KOLOR: białe
RODZAJ:  bezalkoholowe, półwytrawne

Somee Riesling to białe wino bezalkoholowe wyprodukowane w 100% ze szczepu Riesling . Piękny słomkowy kolor.  Na podniebieniu świeże, żywe i apetyczne. To po prostu Riesling ze wszystkimi aromatami charakterystycznymi dla tej odmiany – odnaleźć można w nim żółte owoce, takie jak brzoskwinie, ale też cudowne nuty mineralne. Polecamy w towarzystwie bogatych dań na bazie ryb, owoców morza i białego mięsa. Doskonałe również samodzielnie. Somee Riesling jest wspaniałą alternatywą dla tradycyjnych win. Należy podawać dobrze schłodzone.

Somée Sauvignon Blanc wino bezalkoholowe

KRAJ: Niemcy
KOLOR: białe
RODZAJ:  bezalkoholowe, półwytrawne

Somee Sauvignon Blanc to białe wino bezalkoholowe wyprodukowane w 100% ze szczepu Sauvignon Blanc. Piękny jasnozłoty kolor. Na podniebieniu rześkie, wyraziste, owocowe. Piękny i wyraźny aromat typowy dla szczepu Sauvignon Blanc – świeżo skoszonej trawy i liści czarnej porzeczki.  Idealnie pasuje do wielu lekkich dań, szczególnie na bazie ryb, owoców morza czy białego mięsa. Idealne będzie również do sałatek, ale sprawdzi się wspaniale także jako delikatny aperitif. To bezalkoholowe wino jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych win. Należy podawać dobrze schłodzone.

ZERO Non Alcoholic Still White Wine

KRAJ: Hiszpania
KOLOR: białe
RODZAJ: wytrawne, BEZALKOHOLOWE

Wino bezalkoholowe, białe, wytrawne, produkowane i butelkowane w centralnym rejonie Hiszpanii w 100% ze szczepu Verdejo. Po przeprowadzeniu tradycyjnej fermentacji, alkohol jest oddzielany od wina przy użyciu technologii wirujących stożków. Końcowy produkt zawiera 0,0% alkoholu, a smak i aromaty tradycyjnego wina zostają zachowane. Barwa żółta z z zielonymi przebłyskami o umiarkowanej intensywności. Przepiękny aromat zielonych jabłek z nutami cytrusowymi. W smaku wyczuwalne dojrzałe owoce. Przyjemne, odświeżające, dobrze zrównoważone. Pasuje doskonale do wszystkich rodzajów ryb i owoców morza, warzyw i miękkich serów. Najlepsze w temperaturze 6º-8ºC.
Zawartość alkoholu: 0,0%

ZERO Non Alcoholic Still Red Wine

KRAJ: Hiszpania
KOLOR: czerwone
RODZAJ: wytrawne, BEZALKOHOLOWE

Wino bezalkoholowe, czerwone, wytrawne, produkowane i butelkowane w centralnym regionie Hiszpanii, w 100% ze szczepu Tempranillo. Wino zachowuje swój smak i aromat dzięki unikalnej metodzie usuwania alkoholu z wysokiej klasy tradycyjnego wina tuż przed jego butelkowaniem.

Las Costas non alcoholic sparkling white

REGION: La Mancha
KRAJ: Hiszpania
KOLOR: białe
RODZAJ: musujące wytrawne, BEZALKOHOLOWE

Wino bezalkoholowe musujące, białe, wytrawne, produkowane i butelkowane w centralnym regionie Hiszpanii w 100% ze szczepu Verdejo. Produkcję zaczyna się od stworzenia tradycyjnego wina. Następnie tuż przed butelkowaniem usuwany jest alkohol, dzięki czemu wino zachowuje swój smak i aromat.

Zawartość alkoholu: 0,0 %