Wino na ślub

Nikogo już nie dziwi, kiedy na zaproszeniach ślubnych Państwo Młodzi zamiast kwiatów, proszą o butelkę wina. Jest to zrozumiałe – nawet najprostsze wino zachowa świeżość dłużej niż najdroższy bukiet kwiatów. Młodzi często w ten sposób mają możliwość postawienia pierwszych kroków w tym bardzo złożonym winiarskim świecie – dlatego warto by nasz prezent był zachęcający!

Nie zawsze znamy upodobania obdarowywanych. Nie stanowi to jednak problemu – potrafimy znaleźć bezpieczne rozwiązanie i wybrać idealne wino na prezent ślubny.

Prezent doskonały

Wachlarz cen i rodzajów naszych win jest tak duży, że absolutnie każdy znajdzie coś odpowiedniego. Dla koneserów posiadamy szeroką ofertę win Grand Cru, dla amatorów win odkich – najlepsze wina botrytyzowane i likierowe, dla miłośników ekologii polecamy wina produkowane bez sztucznych nawozów, dla wegan – wina klaryfikowane bez użycia produktów zwierzęcych, dla kobiet w ciąży – wina bezalkoholowe. Co jeśli nie wiemy, jakie wino przypadnie do gustu naszemu obdarowywanemu? Zawsze możemy postawić na najbardziej efektowne pozycje – w ozdobnych butelkach, dużych pojemnościach czy w oryginalnych skrzynkach i kartonikach. Nie mówiąc już o najbardziej efektownych pozycjach w naszej ofercie – winach perłowych (brokatowych). Wina te dzięki drobinkom brokatu zmieniają kolor przy potrząśnięciu butelką.

Opakowania

Kiedy już wybierzemy odpowiednie wino na ślub, zawsze dbamy o jego właściwe opakowanie. Dysponujemy szeroką gamą opakowań na wino. W naszej ofercie posiadamy zarówno torebki na wina, jaki i ozdobne pudełka, a także drewniane skrzynki (na jedną, dwie lub kilka butelek wina). Możemy zaoferować Państwu zarówno proste, drewniane skrzyneczki, jaki i oryginalne francuskie drewniane skrzynie na wino prosto od naszych producentów.

Wino wraz z opakowaniem stanowi idealny i bardzo wyrafinowany prezent na każdą okazję.

Zestawy prezentowe i akcesoria winiarskie

W niektórych sytuacjach zamiast – lub oprócz – butelki wina doskonałym pomysłem na prezent ślubny mogą być akcesoria winiarskie. Mogą to być korkociągi (klasyczne, wysokiej jakości lub ozdobne) lub też całe zestawy akcesoriów winiarskich. W skład zestawów wchodzą nalewaki, termometry czy obręcze na szyjkę butelki).

Jakie wino wybrać na prezent ślubny?

Jeśli nie znamy preferencji smakowych Państwa Młodych, najlepiej celować w wina łagodne i uniwersalne. Z czerwonych win najlepiej sprawdzi się tu Merlot (np. Merlot Il Tralcetto) lub niezwykle popularne w ostatnim czasie Primitivo (np. ekologiczne Primitivo Auramadre). Z białych doskonały będzie aromatyczny Gewurztraminer z cukrem resztkowym (np. Gewurztraminer Kabinett feinherb, Rheinhessen).

Po wybór idealnego wina na prezent ślubny zapraszamy do naszego sklepu Wina i Szampany w Łodzi (ul. Sienkiewicza 39). Wino można też wybrać samodzielnie lub z naszą pomocą (kontakt) i zamówić z bezpłatnym dowozem do Łodzi i Warszawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *