Oryginalne Fragolino

Oryginalne Fragolino to czerwone, słodkie wino musujące produkowane na północy Włoch ze szczepu Isabella. Szczep ten daje wina o wyjątkowym, subtelnym aromacie truskawek – stąd jego nazwa (z wł. fragola – truskawka).

Zakaz sprzedaży Fragolino

Obecnie w sklepach nie znajdziemy już wina z tego szczepu, gdyż Unia Europejska oraz rząd włoski zakazały oficjalnej sprzedaży (można natomiast produkować wino na własny użytek). Istnieją dyskusje dotyczące podstaw tego zakazu – najbardziej prawdopodobna wersja mówi o trudnym do kontrolowania poziomie metanolu powstającym podczas produkcji.

Co w takim razie obecnie kryje się pod trunkiem o nazwie Fragolino?

Nic innego jak napój aromatyzowany na bazie wina. Połączenie czerwonego wina musującego z sokiem truskawkowym lub truskawkowym aromatem. Wciąż jest to niezwykle popularny napój i o “wino truskawkowe” (czasami też “wino poziomkowe”) pyta wielu klientów. Można je pić samodzielnie (jako aperitif) lub może stanowić bazę do koktajli. Przed podaniem należy je schłodzić, można też dodać kilka kostek lodu do kieliszka.

Słodki aperitif

Ze względu na przyjemną słodycz i charakterystyczny truskawkowy aromat, Fragolino stało się niezwykle popularnym napojem na bazie wina. Jest przyjemnie słodkie i owocowe, miłe dla podniebienia, doskonałe na ciepłe wieczory – ale nie tylko! Można je podawać razem z ciastami owocowymi i deserami. Poniżej prezentujemy naszą propozycję.

Wino Fragolino dostępne jest w sprzedaży detalicznej w naszym sklepie Wina i Szampany (Łódź, ul. Sienkiewicza 39) z możliwością zamówienia tutaj, a także w sprzedaży hurtowej (dla odbiorców posiadających zezwolenie na obrót winem). Zapraszamy do kontaktu.

Spróbuj innych słodkich win musujących:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *