Wina i Szampany - sklep z winem

Wina i Szampany
Łódź, ul. Sienkiewicza 39
tel. 601 260 144

Godziny otwarcia sklepu:

WT 12:00 – 17:00

ŚR 12:00 – 17:00

CZW 12:00 – 17:00

PT 12:00 – 17:00

SB 12:00 – 17:00

Sklep z winami Wina i Szampany, działający od 2008 roku, położony jest w samym centrum Łodzi, na ulicy Sienkiewicza. W naszej ofercie znajdują się wina z Francji, Hiszpanii, Włoch, Grecji, Rumunii, Portugalii, Węgier, Izraela, Chile, Argentyny, Południowej Afryki, USA, Polski oraz z Australii i Nowej Zelandii, a także akcesoria winiarskie i opakowania.

Na naszych półkach znajdą Państwo pozycje ze wszystkich najważniejszych regionów winiarskich Starego Świata:

  • Francja (Szampania, Burgundia, Rousillon, Alazacja, Bordeaux, Chablis, Dolina Loary, Dolina Rodanu, Langwedocja);
  • Hiszpania (Valdepenas, Toro, Rueda, Rioja, Ribera del Duero, Priorat, Madryt, Alicante, Estremadura, Galicja, Katalonia, La Mancha);
  • Włochy (Veneto, Umbria, Toskania, Sycylia, Sardynia, Piemont, Abruzja, Apulia, Emilia-Romania, Kampania, Lazio).

Wina słodkie

Miłośnikom win słodkich szczególnie polecamy wyjątkowe greckie wina z wyspy Samos (Samos Vin Doux, Samos Vin Doux Grand Cru oraz Samos „Nectar”). Nasze pozostałe słodkie białe wina pochodzą z Emilii-Romanii (Włochy), Aragonii (Hiszpania) oraz Alzacji (Francja), natomiast słodkie czerwone wina – z Alicante.

Wina musujące

Jeśli szukają Państwo win musujących, możemy zaproponować Państwu kilka rodzajów szampana dostępnych zarówno w małych (250 ml i 375 ml), standardowych (750 ml), jak i dużych butelkach (Magnum – 1,5 litra, Jeroboam – 3 litry oraz Methusalem – 6 litrów). Posiadamy wspaniałe włoskie Prosecco (również Prosecco ekologiczne), hiszpańską Cavę (wytrawną i półwytrawną), a także inne francuskie, hiszpańskie i włoskie wina musujące. Te ostatnie dostępne od najmocniej musujących (spumante), przez lekko musujące (frizzante) aż po wina tzw. „żywe” (vivace).

Wina ekologiczne

Cały czas powiększamy nasz wybór win ekologicznych. Posiadamy w sprzedaży m.in. ekologiczne Chianti czy ekologiczne Prosecco. Wina z certyfikatami ekologicznymi posiadają bardziej restrykcyjne normy dla użycia siarczynów, a przy ich produkcji nie używa się sztucznych nawozów.

Wina wegańskie

W naszym sklepie z winami mamy również wina odpowiednie dla wegan. Wina wegańskie produkowane są bez użycia produktów pochodzenia zwierzęcego (np. białka jaja kurzego często stosowanego do klaryfikacji wina). Większość naszych win wegańskich posiada również certyfikat ekologiczny. Warto podkreślić, że wina wegańskie nie różnią się w smaku od win tradycyjnych.

Wina bezalkoholowe

W związku z licznymi zapytaniami niedawno naszą ofertę powiększyliśmy o wina bezalkoholowe. Obecnie dysponujemy już 6 rodzajami win bez alkoholu. Możemy zaproponować Państwu wytrawne wina 0% (białe i czerwone) oraz półwytrawne wina bezalkoholowe (białe oraz różowe).

Wina perłowe

Kolejną nowością na naszych półkach są wina perłowe. Są to koktajle na bazie słodkiego, białego wina z brokatowym dodatkiem. Wino po potrząśnięciu zmienia kolor i uwidaczniają się złociste drobinki. Początkowo posiadaliśmy trzy kolory win brokatowych – złoto, srebro oraz brąz. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem tymi winami (jest to doskonała pozycja jako wino na prezent świąteczny czy też wino na prezent dla pracowników), powiększyliśmy ofertę win perłowych o czwarty kolor – purpurę. Wino to po wstrząśnięciu zmienia kolor z niebieskiego na fioletowy.

Wina na prezent

Dla osób szukających prezentu dla bliskiej osoby lub upominków dla pracowników przygotowaliśmy zestawienie win, które są cenione nie tylko za swoją wysoką jakość, ale również piękne opakowanie. Wina na prezent mogą cechować ozdobne etykiety, nietypowe butelki lub oryginalne opakowania.

Zestawy win

Przygotowaliśmy dla Państwa także gotowe zestawy win, które będą szczególnie pomocne osobom rozpoczynającym swoją przygodę w świecie winiarskim. Zestawy składają się z 6 pozycji i połączone są wspólnym elementem – może być to szczep, rodzaj lub region. Zestaw taki może stanowić wspaniały pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

Wina z dowozem

Każde wino z naszej oferty mogą Państwo kupić na miejscu albo zamówić telefonicznie lub przez e-mail. Dowieziemy je pod wskazane przez Państwa miejsce. Więcej informacji na temat składania zamówień i ich realizacji znają Państwo w zakładce DOSTAWA.

Naszym stałym Klientom proponujemy korzystne rabaty. Jeżeli chcieliby Państwo otrzymywać informacje o nowościach oraz promocjach w naszym sklepie z winami w Łodzi, prosimy o wiadomość na adres sklep@folwark.pl o treści „Proszę o dołączenie do listy mailingowej”.