Szczep Zinfandel uprawiany jest na szeroką skalę w USA, natomiast Primitivo – we Włoszech. Dopiero badania DNA obu szczepów w 2001 roku pokazały, że obie nazwy odnoszą się do tej samej odmiany winogron! Owoce Primitivo dojrzewają szybko, mają dużą zdolność koncentracji cukru, a co za tym idzie – mogą dawać wina z naprawdę wysoką zawartością alkoholu. Lżejsze wina charakteryzują aromaty maliny, róży, szałwii  i czarnego pieprzu. Bogatsze, mocniejsze wina mają aromaty jeżyny, czekolady, anyżu, cynamonu i tytoniu. Obecnie najpopularniejsze w Europie wina ze szczepu Primitivo pochodzą z południa Włoch, w szczególności z okolic Mandurii (Apulia).

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Ocean Bay California Zinfandel 2019

REGION: Kalifornia
KRAJ: USA
KOLOR: czerwone
RODZAJ: wytrawne

Wino czerwone, wytrawne, pochodzi z Kalifornii, USA. Produkowane w 100% ze szczepu Zinfandel, znanego również pod nazwą Primitivo. Piękny, fioletowoczerwony kolor. Intensywny owocowy aromat, głownie dojrzałych borówek i śliwek, z dodatkiem fig, przypraw i winogron. Smak bogaty, w wytrawnym winie delikatna, słodkawa i owocowa nuta. Doskonałe do wszystkich dań, zwłaszcza pieczonych i grillowanych mięs oraz serów. Najlepsze w temperaturze około 16-18°C.

Sangiovese Primitivo Puglia IGT Collection, Giordano Vini

REGION: Apulia
KRAJ: Włochy
KOLOR: czerwone
RODZAJ: wytrawne

Wino włoskie, czerwone, wytrawne wyprodukowane ze szczepów Sangiovese i Primitivo w Apulii (apelacja IGT Puglia). Lśniąca czerwona barwa z fioletową obręczą. Intrygujący aromt czerwonych owoców z nutą fiołków. Wino o umiarkowanym ciele, bardzo łatwe do picia dzęki hermonijnie wytrawnemu smakowi, łagodnym taninom i niskiej kwasowości. Długi i przyjemny finisz. Doskonałe do wędlin, zup, makaronów i drobiu, a także jako przyjemny aperitif.
Najlepsze w temperaturze 18-20°C.
Zawartość alkoholu: 12,5%

Primitivo Puglia Organic Auramadre 2019

REGION: Apulia
KRAJ: Włochy
KOLOR: czerwone
RODZAJ: wytrawne

Wino włoskie, czerwone, organiczne (tzn. produkowane bez użycia nawozów sztucznych i pestycydów), wytrawne z południowych Włoch, z regionu Apulia. Produkowane przez Auramadre w 100% ze szczepu Primitivo. Intensywnym czerwony kolor. Aromat świeży, lekka nuta owocowa przebija się przez dominujące ciemne owoce. Smak łagodny, przyjemny, z wyczuwalnymi delikatnymi taninami i owocami. Doskonałe do przekąsek, mięs, pizzy, serów, potraw z ryżem i makaronem. Najlepsze w temperaturze 16-18°C.

Primitivo di Salento IGT Principe Moro 2018

REGION: Salento
KRAJ: Włochy
KOLOR: czerwone
RODZAJ: wytrawne

Wino włoskie czerwone, wytrawne produkowane w regionie Salento w 100% ze szczepu Primitivo. Intensywnie rubinowy kolor, wyraźny aromat owoców i przypraw. W smaku pełne i bogate, z dobrą strukturą i przyjemnymi taninami. Zalecane serwowanie w temperaturze około 17°C. Doskonałe do wszystkich potraw, szczególnie do mięs i serów.

Primitivo di Manduria DOC Riserva 2017, Giordano Vini

ponownie w ofercie

REGION: Manduria
KRAJ: Włochy
KOLOR: czerwone
RODZAJ: wytrawne

Wino włoskie, czerwone, wytrawne produkowane w 100% ze szczepu Primitivo w Mandurii. Głęboki czerwony kolor z granatowymi przebłyskami. Bogaty bukiet z nutami dojrzałych owoców. W smaku ciepłe, pełne ciała z okrągłym, aksamitnym posmakiem. Polecane do duszonych i pieczonych mięs, a także do dojrzałych serów.
Najlepsze w temperaturze 18-20°C.
Zawartość alkoholu: 14,5%

NAGRODY:

Berliner Wein Trophy 2018: Gold medal

“Absolutely in a class of its own; the best Italian red of the year. A majestic fruity consistency that is stupendously harmonious to the senses, and with an aroma that has no faults or deficiencies. A masterpiece of wine growing and making, that celebrates with its appealing hints of minty blackberry jam, the natural expertise and techniques of this winemaker. Congratulations!” Luca Maroni

Primitivo di Manduria DOC „Collection”, Giordano Vini

ponownie w ofercie

REGION: Manduria
KRAJ: Włochy
KOLOR: czerwone
RODZAJ: wytrawne

Wino włoskie czerwone, wytrawne z apelacji DOC Manduria w Apulii. Winogrona ze szczepu Primitivo, użyte do produkcji tego wina, są zbierane ręcznie i selektywnie. Kolor wina jest wyjątkowo głęboki, bukiet elegancki. W aromacie wyczuwalna konfitura owocowa z nutami wanilii, liści tytoni, płatków róż, fig i subtelną nutą drewna. W smaku początkowo słodkie i owocowe, następnie głębokie i wytrawne w długo utrzymującym się finiszu – który gwarantują dojrzałe taniny. To wino które najlepiej łączyć z bogatymi i mięsnymi daniami kuchni śródziemnomorskiej, takimi jak grillowane mięsa, dziczyzna, ale też pikantne sery. Wino z dobrym potencjałem starzenia. Najlepsze w temperaturze 18-20°C.Zawartość alkoholu: 14,5%

 

Primitivo del Salento, Torre Bianca 2018

REGION: Apulia
KRAJ: Włochy
KOLOR: czerwone
RODZAJ: wytrawne

Wino włoskie, czerwone, wytrawne z południowych Włoch, z regionu Apulia. Produkowane przez Cesare Salvadori w 100% ze szczepu Primitivo. Starzone w beczkach ze słoweńskiego dębu przez 6 miesięcy. Intensywny czerwony kolor. Aromat świeży, lekka nuta owocowa przebija się przez dominujące ciemne owoce. Smak dosyć łagodny, przyjemny, z wyczuwalnymi delikatnymi taninami i owocami. Doskonałe do przekąsek, mięs, pizzy, serów, potraw z ryżem i makaronem. Najlepsze w temperaturze 16-18°C.

Lumi Gold Primitivo di Manduria DOC 2020 *Top-Quality

REGION: Apulia
KRAJ: Włochy
KOLOR: czerwone
RODZAJ: wytrawne

Wino włoskie czerwone, wytrawne produkowane w regionie Manduria w 100% ze szczepu Primitivo. Ręczny zbiór, a następnie dokładna selekcja gron. Wino starzone przez 6 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego, a następnie minimum 3 miesiące w butelce. Głęboka rubinowa barwa. Aromat bogaty i złożony, z owocowo-przyprawowymi nutami. W smaku intensywne, gładkie, z urzekającymi taninami w finiszu. Zalecane serwowanie w temperaturze 16-18°C do dań głównych lub samodzielnie.

Lumi Dolce Primitivo Dolce IGT 2020

REGION: Apulia
KRAJ: Włochy
KOLOR: czerwone
RODZAJ: słodkie

Wino włoskie czerwone, słodkie produkowane w regionie Salento w 100% ze szczepu Primitivo. Winogrona z późnego zbioru, przeprowadzanego ręcznie. Po zbiorach owoce są zawieszane na linach w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, aby przejrzały (w celu maksymalizacji stężenia cukru w gronach). Barwa wina rubinowa z granatowymi przebłyskami. Intensywny i utrzymujący się aromat; smak harmonijny, pełny i ciepły. Zalecane serwowanie w temperaturze 20°C. Doskonałe do słodkich deserów, tart czekoladowych i konfiturowych, dojrzałych serów i suszonych owoców.

Lumi Classic Primitivo IGT 2020

REGION: Apulia
KRAJ: Włochy
KOLOR: czerwone
RODZAJ: wytrawne

Wino włoskie czerwone, wytrawne produkowane w regionie Saleto w 100% ze szczepu Primitivo. Intensywnie rubinowy kolor, wyraźny aromat śliwki, czarnej porzeczki, a także dojrzałej wiśni. W smaku pełne i bogate, z dobrą strukturą i przyjemnymi taninami. Zalecane serwowanie w temperaturze 16-18°C. Doskonałe do wszystkich pieczonych czerwonych mięs.

Lumi Black Primitivo di Manduria DOC 2020

REGION: Apulia
KRAJ: Włochy
KOLOR: czerwone
RODZAJ: wytrawne

Wino włoskie czerwone, wytrawne produkowane w regionie Manduria w 100% ze szczepu Primitivo. Ręczny zbiór wyłącznie bardzo dojrzałych owoców. Rubinowa barwa z granatowymi przebłyskami. Elegancki aromat śliwek i wiśni wzmocniony nutami tytoniu i przypraw. W smaku gładkie, pełne ciała ze szlachetnymi taninami. Długo utrzymuje się na podniebieniu. Trzymiesięczne starzenie w beczkach z dębu francuskiego dodaje winu jeszcze więcej elegancji. Zalecane serwowanie w temperaturze 18°C do treściwych i złożonych dań na bazie czerwonego mięsa lub dziczyzny.