Wina z Apulii w ostatnich latach coraz bardziej zyskują na popularności. Apulia jest niezwykle słonecznym regionem na południu Włoch. Ciepły klimat, żyzna gleba, przy jednoczesnych chłodnych bryzach Morza Śródziemnego, dają doskonałe warunki do uprawy winorośli. Najbardziej znanym i najczęściej uprawianym szczepem jest tutaj oczywiście Primitivo, ale warto pamiętać także o szczepie Negroamaro (to z niego powstaje m.in. Salice Salentino). Czerwone wina z Apulii wyróżniają się pełnym ciałem i niską taniną, co sprawia że są niezwykle przyjemne do picia.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 19

Old World Puglia IGT 2021, Giordano Vini

nowość

REGION: Apulia
KRAJ: Włochy
KOLOR: czerwone
RODZAJ: wytrawne

Old World Puglia to wino włoskie, czerwone, wytrawne wyprodukowane w Apulii. Głęboki czerwony kolor, aromat złożony, z dominującymi ciemnymi owocami. W smaku pełne i z bogatym finiszem.  Idealne do treściwych przystawek i dań mięsnych, a także w towarzystwie deski dojrzałych serów. Najlepsze w temperaturze 18-20°C.

Luminante Susumaniello Puglia IGT 2020, Giordano Vini

nowość

REGION: Apulia
KRAJ: Włochy
KOLOR: czerwone
RODZAJ: wytrawne

Luminante Susumaniello to wino włoskie, czerwone, wytrawne wyprodukowane w Apulii. Rubinowoczerwony kolor z mocnymi fioletowymi refleksami. W nosie nuty małych czerwonych owoców, malin i jeżyn, na podniebieniu pojawiają się nuty śliwki i czarnej porzeczki. Kończy się zrównoważonym i przyjemnie trwałym finiszem. Idealne do treściwych przystawek i dań mięsnych. Najlepiej smakuje z deską dojrzałych serów. Najlepsze w temperaturze 18-20°C.

Appassimento Rosso Puglia IGT, Giordano Vini

REGION: Apulia
KRAJ: Włochy
KOLOR: czerwone
RODZAJ: półwytrawne

Appassimento Rosso to wino włoskie, czerwone, półwytrawne wyprodukowane w Apulii. Tradycyjnie uprawiane winogrona nie są zbierane razem z innymi, ale pozostawiane na winorośli. W ten sposób dojrzewanie trwa, kiście przejrzewają i podsychają na winorośli; smak winogron zostaje wzmocniony, utrwalając cechy, które je charakteryzują. Winogrona winifikowane techniką suszenia dają gęstszy moszcz, w którym substancje aromatyczne osiągają bardzo wysokie stężenia. Kolor staje się ciemniejszy, nieprzenikniony dla oka. Kolor jest jasnorubinowy z wyraźnymi refleksami. Bukiet jest owocowy i intensywny, z dojrzałymi i suszonymi owocami, z wyraźnymi nutami powideł śliwkowych. Na podniebieniu wyczuwalna jest harmonia, równowaga, przyjemna goryczka, z odpowiednią kwasowością i otulającym finiszem. Urzeka swoim pełnym i zdecydowanym ciałem, otulającym i dojrzałym. Krótki odpoczynek w butelce dodatkowo rzeźbi to arcydzieło, dając sugestie tak intensywne, że pozostają wyryte w pamięci na długi czas. Silny charakter, pełna harmonia i nieoczekiwana delikatność, która podczas degustacji oferuje cały organoleptyczny obraz Primitivo bez szorstkości, która może ją czasami charakteryzować. Doskonale towarzyszy bogatym potrawom na bazie czerwonego mięsa lub dziczyzny, z pikantnymi daniami i soczystymi zupami. Najlepsze w temperaturze 18-20°C.

Trivium Salice Salentino DOC Riserva 2005

REGION: Apulia
KRAJ: Włochy
KOLOR: czerwone
RODZAJ: wytrawne

Wino włoskie, czerwone, wytrawne z południowych Włoch, z regionu Apulia. Produkowane ze szczepów Negro amaro i Malvasia przez Luigiego en Seconda Martini. Przyjemny czerwony kolor. Aromat świeży, wyczuwalne owoce i przyprawy. Smak świeży, zdecydowany z wyczuwalnymi taninami i owocami. Doskonałe do wszystkich dań, takich jak mięsa, pizza i sery. Najlepsze w temperaturze 16-18°C.

Sangiovese Pulgia IGT 2016 Medium Sweet, Poggio Al Santi

REGION: Apulia
KRAJ: Włochy
KOLOR: czerwone
RODZAJ: półsłodkie

Wino czerwone, półsłodkie (28g cukru/l) z regionu Apulii w południowych Włoszech. Produkowane w 100% ze szczepu Sangiovese. Głęboki, ciemnoczerwony kolor. Intensywny, przyjemny owocowy aromat z nutą przypraw. W smaku świeże, łagodne, owocowe. Łatwe do picia, przyjemne wino. Doskonałe jako aperitif, do niezbyt słodkich deserów, łagodnych mięs, dań kuchni egzotycznej. Najlepsze w temperaturze 15-18°C.

Sangiovese Pulgia IGT 2010 Dry, Poggio Al Santi

REGION: Apulia
KRAJ: Włochy
KOLOR: czerwone
RODZAJ: wytrawne

Wino czerwone, delikatnie wytrawne (6,2g cukru/l) z regionu Apulii w południowych Włoszech. Produkowane w 100% ze szczepu Sangiovese. Głęboki, ciemnoczerwony kolor. Intensywny, przyjemny owocowy aromat z przewagą ciemnych owoców leśnych i z nutą przypraw. W smaku świeże, łagodne, owocowe. Łatwe do picia, przyjemne wino. Doskonałe do przekąsek, dań z makaronem i ryżem, czerwonych i białych mięs, pieczonych ryb, dań kuchni śródziemnomorskiej. Najlepsze w temperaturze 16- 18 °C.

Sangiovese Primitivo Puglia IGT Collection, Giordano Vini

REGION: Apulia
KRAJ: Włochy
KOLOR: czerwone
RODZAJ: wytrawne

Wino włoskie, czerwone, wytrawne wyprodukowane ze szczepów Sangiovese i Primitivo w Apulii (apelacja IGT Puglia). Lśniąca czerwona barwa z fioletową obręczą. Intrygujący aromt czerwonych owoców z nutą fiołków. Wino o umiarkowanym ciele, bardzo łatwe do picia dzęki hermonijnie wytrawnemu smakowi, łagodnym taninom i niskiej kwasowości. Długi i przyjemny finisz. Doskonałe do wędlin, zup, makaronów i drobiu, a także jako przyjemny aperitif.
Najlepsze w temperaturze 18-20°C.
Zawartość alkoholu: 12,5%

Rosso Puglia Organic 2018

REGION: Apulia
KRAJ: Włochy
KOLOR: czerwone
RODZAJ: wytrawne, EKOLOGICZNE

Wino włoskie czerwone, wytrawne produkowane w Apulia jako kupaż apulskich szczepów winogron. Wino wytwarzane jest wyłącznie z certyfikowanych i wyselekcjonowanych ekologicznych winogron uprawianych na gliniastej i wapiennej glebie Apulii. Morze i postrzępiona linia brzegowa znajdują się w niedalekiej odległości od winnic, w połączeniu z doskonałym nasłonecznienie terenu dają idealne warunki do dojrzewania winogron. Morska bryza przyczynia się do twardnienia skórki, w której skoncentrowane są najważniejsze dla wina aromaty. Ręczny zbiór winogron pod koniec października, winifikacja w kadziach z nierdzewnej stali w kontrolowanej temperaturze – tak, by utrzymać całą charakterystykę organoleptyczną użytych szczepów. Głęboki, ciemnoczerwony kolor, intensywny aromat dojrzałych owoców (zwłaszcza jeżyn, malin i jagód). W smaku pełne ciała z wyczuwalną gorzką czekoladą w finiszu. Idealne do wyrazistych dań, czerwonego mięsa i dziczyzny, młodego i dojrzałego salami. Temperatura serwowania: 16-18°C. Zawartość alkoholu: 13,5 %

NAGRODY:
93 Points – Luca Maroni at the 2017 Annuario dei Migliori Vini Italiani – Luca Maroni SILVER MEDAL at the 2015 Berliner WeinConcours Amphore 2018: Médaille d’orInternational Wine Challenge 2018 UK : Médaille de bronze Trophy SILVER

Primitivo Puglia Organic Auramadre 2019

REGION: Apulia
KRAJ: Włochy
KOLOR: czerwone
RODZAJ: wytrawne

Wino włoskie, czerwone, organiczne (tzn. produkowane bez użycia nawozów sztucznych i pestycydów), wytrawne z południowych Włoch, z regionu Apulia. Produkowane przez Auramadre w 100% ze szczepu Primitivo. Intensywnym czerwony kolor. Aromat świeży, lekka nuta owocowa przebija się przez dominujące ciemne owoce. Smak łagodny, przyjemny, z wyczuwalnymi delikatnymi taninami i owocami. Doskonałe do przekąsek, mięs, pizzy, serów, potraw z ryżem i makaronem. Najlepsze w temperaturze 16-18°C.

Primitivo di Salento IGT Principe Moro 2018

REGION: Salento
KRAJ: Włochy
KOLOR: czerwone
RODZAJ: wytrawne

Wino włoskie czerwone, wytrawne produkowane w regionie Salento w 100% ze szczepu Primitivo. Intensywnie rubinowy kolor, wyraźny aromat owoców i przypraw. W smaku pełne i bogate, z dobrą strukturą i przyjemnymi taninami. Zalecane serwowanie w temperaturze około 17°C. Doskonałe do wszystkich potraw, szczególnie do mięs i serów.

Primitivo di Manduria DOC Riserva 2017, Giordano Vini

ponownie w ofercie

REGION: Manduria
KRAJ: Włochy
KOLOR: czerwone
RODZAJ: wytrawne

Wino włoskie, czerwone, wytrawne produkowane w 100% ze szczepu Primitivo w Mandurii. Głęboki czerwony kolor z granatowymi przebłyskami. Bogaty bukiet z nutami dojrzałych owoców. W smaku ciepłe, pełne ciała z okrągłym, aksamitnym posmakiem. Polecane do duszonych i pieczonych mięs, a także do dojrzałych serów.
Najlepsze w temperaturze 18-20°C.
Zawartość alkoholu: 14,5%

NAGRODY:

Berliner Wein Trophy 2018: Gold medal

“Absolutely in a class of its own; the best Italian red of the year. A majestic fruity consistency that is stupendously harmonious to the senses, and with an aroma that has no faults or deficiencies. A masterpiece of wine growing and making, that celebrates with its appealing hints of minty blackberry jam, the natural expertise and techniques of this winemaker. Congratulations!” Luca Maroni

Primitivo di Manduria DOC „Collection”, Giordano Vini

ponownie w ofercie

REGION: Manduria
KRAJ: Włochy
KOLOR: czerwone
RODZAJ: wytrawne

Wino włoskie czerwone, wytrawne z apelacji DOC Manduria w Apulii. Winogrona ze szczepu Primitivo, użyte do produkcji tego wina, są zbierane ręcznie i selektywnie. Kolor wina jest wyjątkowo głęboki, bukiet elegancki. W aromacie wyczuwalna konfitura owocowa z nutami wanilii, liści tytoni, płatków róż, fig i subtelną nutą drewna. W smaku początkowo słodkie i owocowe, następnie głębokie i wytrawne w długo utrzymującym się finiszu – który gwarantują dojrzałe taniny. To wino które najlepiej łączyć z bogatymi i mięsnymi daniami kuchni śródziemnomorskiej, takimi jak grillowane mięsa, dziczyzna, ale też pikantne sery. Wino z dobrym potencjałem starzenia. Najlepsze w temperaturze 18-20°C.Zawartość alkoholu: 14,5%

 

Primitivo del Salento, Torre Bianca 2018

REGION: Apulia
KRAJ: Włochy
KOLOR: czerwone
RODZAJ: wytrawne

Wino włoskie, czerwone, wytrawne z południowych Włoch, z regionu Apulia. Produkowane przez Cesare Salvadori w 100% ze szczepu Primitivo. Starzone w beczkach ze słoweńskiego dębu przez 6 miesięcy. Intensywny czerwony kolor. Aromat świeży, lekka nuta owocowa przebija się przez dominujące ciemne owoce. Smak dosyć łagodny, przyjemny, z wyczuwalnymi delikatnymi taninami i owocami. Doskonałe do przekąsek, mięs, pizzy, serów, potraw z ryżem i makaronem. Najlepsze w temperaturze 16-18°C.

Negroamaro Salento Giordano Vini 2012

REGION: Apulia
KRAJ: Włochy
KOLOR: czerwone
RODZAJ: wytrawne

Wino włoskie, czerwone, wytrawne z południowych Włoch, z regionu Apulia. Produkowane przez Giordano Vini w 100% ze szczepu Negroamaro. Piękny, intensywny, ciemnopurpurowy kolor z ciemnofioletowymi refleksami.. Mocne aromaty czarnej porzeczki i wiśni z nutami ziół (tymianek). W ustach pełne, bogate i zaskakująco miękkie. Dobrze zrównoważone, z długim, łagodnym finiszem. Doskonałe do mięs i dojrzałych serów. Najlepsze w temperaturze 18-20°C. Otwarcie butelki na godzinę przed spożyciem jeszcze poprawi przyjemność picia tego wina.

Lumi Gold Primitivo di Manduria DOC 2020 *Top-Quality

REGION: Apulia
KRAJ: Włochy
KOLOR: czerwone
RODZAJ: wytrawne

Wino włoskie czerwone, wytrawne produkowane w regionie Manduria w 100% ze szczepu Primitivo. Ręczny zbiór, a następnie dokładna selekcja gron. Wino starzone przez 6 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego, a następnie minimum 3 miesiące w butelce. Głęboka rubinowa barwa. Aromat bogaty i złożony, z owocowo-przyprawowymi nutami. W smaku intensywne, gładkie, z urzekającymi taninami w finiszu. Zalecane serwowanie w temperaturze 16-18°C do dań głównych lub samodzielnie.

Lumi Dolce Primitivo Dolce IGT 2020

REGION: Apulia
KRAJ: Włochy
KOLOR: czerwone
RODZAJ: słodkie

Wino włoskie czerwone, słodkie produkowane w regionie Salento w 100% ze szczepu Primitivo. Winogrona z późnego zbioru, przeprowadzanego ręcznie. Po zbiorach owoce są zawieszane na linach w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, aby przejrzały (w celu maksymalizacji stężenia cukru w gronach). Barwa wina rubinowa z granatowymi przebłyskami. Intensywny i utrzymujący się aromat; smak harmonijny, pełny i ciepły. Zalecane serwowanie w temperaturze 20°C. Doskonałe do słodkich deserów, tart czekoladowych i konfiturowych, dojrzałych serów i suszonych owoców.

Lumi Classic Primitivo IGT 2020

REGION: Apulia
KRAJ: Włochy
KOLOR: czerwone
RODZAJ: wytrawne

Wino włoskie czerwone, wytrawne produkowane w regionie Saleto w 100% ze szczepu Primitivo. Intensywnie rubinowy kolor, wyraźny aromat śliwki, czarnej porzeczki, a także dojrzałej wiśni. W smaku pełne i bogate, z dobrą strukturą i przyjemnymi taninami. Zalecane serwowanie w temperaturze 16-18°C. Doskonałe do wszystkich pieczonych czerwonych mięs.

Lumi Black Primitivo di Manduria DOC 2020

REGION: Apulia
KRAJ: Włochy
KOLOR: czerwone
RODZAJ: wytrawne

Wino włoskie czerwone, wytrawne produkowane w regionie Manduria w 100% ze szczepu Primitivo. Ręczny zbiór wyłącznie bardzo dojrzałych owoców. Rubinowa barwa z granatowymi przebłyskami. Elegancki aromat śliwek i wiśni wzmocniony nutami tytoniu i przypraw. W smaku gładkie, pełne ciała ze szlachetnymi taninami. Długo utrzymuje się na podniebieniu. Trzymiesięczne starzenie w beczkach z dębu francuskiego dodaje winu jeszcze więcej elegancji. Zalecane serwowanie w temperaturze 18°C do treściwych i złożonych dań na bazie czerwonego mięsa lub dziczyzny.

Chardonnay Salento Organic 2016

REGION: Salento
KRAJ: Włochy
KOLOR: białe
RODZAJ: wytrawne, EKOLOGICZNE

Wino włoskie białe, wytrawne produkowane w regionie Salento (Apulia) w 100% ze szczepu Chardonnay. Żyzna gleba, ciepłe słońce w ciągu dnia i morskie bryzy nocą zapewniają najlepsze warunki do uprawy winogron. Suchy i wietrzny klimat sprzyja uprawie ekologicznej – w winnicy używa się jedynie naturalnych produktów, o czym zaświadcza certyfikat ICEA. Ręczny zbiór winogron, winifikacja w zbiornikach ze stali nierdzewnej w kontrolowanej temperaturze. Dzięki fermentacji w temperaturze 10-12°C wino długo nabiera aromatów pochodzących z samych gron. Słomkowożółty kolor ze złotymi refleksami. Aromat intensywny – na początku pojawiają się owoce tropikalne, następnie dojrzałe owoce i nuty charakterystyczne dla Chardonnay, takie jak banan, brzoskwinia czy ananas.W smaku doskonale wyważona świeżość oraz struktura typowego wina z południa Włoch. Przyjemna kwasowość oraz mineralność zbalansowane i wzmocnione dobrą strukturą wina.

NAGRODY:
GOLD MEDAL at the 2017 Berliner Wein Trophy
90 Points – Luca Maroni at the 2017 Annuario dei Migliori Vini Italiani – Luca Maroni
SILVER MEDAL at the 2014 Concours Mondial – Bruxelles
SILVER MEDAL at the 2014 Finger Lakes International Wine Competition
COMMENDED at the 2014 Decanter World Wine Awards